PUR OXYGENE

19/10/2021wróć do listy

PUR OXYGENE

 

HISTORIA KTÓRA POŁĄCZYŁA DWOJE SPECJALISTÓW

 

Genezą marki ERICSON LABORATOIRE jest piękna historia, która połączyła w latach 50-tych XX wieku Profesora Ericsona, znanego naukowca biologii, specjalizującej się w chirurgii naprawczej tkanek, oraz pani Ericson - jego żony, kosmetyczki z absolutną pasją w swoim zawodzie. Konfrontacja z niektórymi klientami cierpiącymi na ciężkie problemy skórne - szczególnie trudne do leczenia oraz brak skutecznych rozwiązań w pielęgnacji kosmetycznej i technicznej spowodowały, że pani Ericson postanowiła skonfrontować swoje doświadczenie kosmetologiczne z naukową wiedzą męża. Łącząc swoje umiejętności, aby przezwyciężyć problemy najbardziej opornych skór, kontynuowali swoje starania bez świadomości, że ten projekt pomoże tysiącom ludzi na świecie odzyskać zdrową skórę.

 

 

 

Poczta pantoflowa w pełni przynosi korzyści parze, której formuły są coraz częściej przyjmowane przez paryski rynek. W efekcie otwierają w stolicy w 1962 roku swoją pierwszą klinikę urody pod szyldem ERCISON. Czym jest ta klinika? To coś więcej niż salon kosmetyczny, to bardzo nowoczesne centrum estetyczne, w którym bezpośrednio zapewnia się opiekę - zainspirowaną terapią komórkową. Ten nowatorski proces naukowy działa bezpośrednio na rdzeń komórek, aby skutecznie leczyć wszystkie problemy skórne (blizny, zmarszczki, przebarwienia, matową skórę, pigment, plamy itp.). Marka dorównuje awangardowym i skutecznym zabiegom kosmetycznym, a zwolennicy wymieniają się opiniami oraz doświadczeniami.

 

 

 

W 1983 roku, wraz ze stworzeniem pierwszych produktów ERICSON LABORATOIRE otworzył się nowy rozdział działalności marki. Zabiegi na skórę są całkowicie zgodne z filozofią założycieli. Dzięki zdecydowanie skoncentrowanemu podejściu w zakresie badań i rozwoju, innowacyjnej pierwszej gamy opartej na mrożonych ekstraktach komórkowych rodzi się doskonała ilustracja nienagannie opanowanej nauki w zakresie kosmetyki.

 

Z biegiem lat oferta ERICSON LABORATOIRE jest wzbogacana z licznymi referencjami, które pozwalają zaoferować rozwiązanie na każdy problem skórny, niezależnie od wieku. W tym celu marka stale bada nowe składniki np.: morskie, fitobiologiczne czy też biotechnologiczne -  które oferują najbardziej przekonujące wyniki. Aby to zagwarantować, Firma ERICSON LABORATOIRE zobowiązuje się do ich włączenia w swoje formuły w optymalnych stężeniach, gwarantując maksymalna moc. Najbardziej uniwersalne zabiegi od sprzyjających nawodnieniu do najbardziej ukierunkowanych na działania w konkretnych kwestiach takich jak przebarwienia lub łagodzenie skóry wrażliwej – marka oferuje odpowiednią odpowiedź dla każdego problemu. Oczywiście, jest ona wierna swojej specjalistycznej wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry, rozwija fantastyczne protokoły, uznawane za jedne z najbardziej nowatorskich w dziedzinie kosmeceutyki, pochodzących z potencjału sprawdzonych i skutecznych zabiegów na skórę.

 

 

 

Dziś we Francji ERICSON LABORATOIRE jest obecny w 450 salonach kosmetycznych, a także na całym świecie w ponad 6000 profesjonalnych salonach kosmetycznych, rozsianych ponad 50 krajach, podzielających jego wymagającą wizję. Marka posiada również centrum szkoleniowe, w którym kosmetyczki z całego świata są stale szkolone z technik serii ERICSON LABORATOIRE. Jeden sukces, którego nie zaprzeczano od prawie 60 lat, świadczy o ponadczasowości wizji, której nowy właściciel Gilles Cantin, zamierza pozostać wierny, unowocześniając ją. Bardziej aktualna i bardziej pożądana, a jednocześnie tak samo zdecydowana, ERICSON LABORATOIRE po raz kolejny wprowadza innowację, oferując zupełnie nową gamę PUR OXYGENE przeciw zanieczyszczeniom, dedykowaną dla skóry mieszkańców miast.

 

 

 

 

 

OFERTA DLA MIESZKAŃCÓW MIAST

 

 

 

ZANIECZYSZCZENIE, WRÓG SKÓRY NUMER 1?

 

Dwa ciężary i dwie miary… jeśli za każdym razem, gdy wystawiamy się na słońce, bez zastanowienia stosujemy konkretną pielęgnację ochronną, to niestety nie mamy tego samego stopnia dbałości o ochronę przed zanieczyszczeniami. Jednak nasza skóra jest stale narażona na ataki środowiska, z pewnością bardziej dyskretne, ale jednak równie szkodliwe dla równowagi skóry. Czynniki zanieczyszczające nie tylko pozostają na powierzchni skóry, ale również są zdolne do dyfuzji do jej głębokich warstw. Z tego faktu, wielokrotne narażenie na drobne cząstki, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, z lotnymi związkami organicznymi i innymi tlenkami powodują reakcje łańcuchowe.

 

 

 

ODWODNIENIE, NIEDOSKONAŁOŚCI, PRZEDWCZESNE STARZENIE… ZANIECZYSZCZENIA - ŹRÓDŁO WSZYSTKICH NASZYCH PROBLEMÓW

 

 

 

Na poziomie naskórka zanieczyszczenia modyfikują funkcję bariery skórnej, czyli metabolizm lipidów warstwy rogowej naskórka oraz białek zawartych w korneocytach. Wchłanianie niepożądanych cząstek odbywa się na ogół drogą międzykomórkową: cząsteczki przechodzą przez warstwę rogową naskórka przez lipidy międzykomórkowe i omijają korneocyty. Dzięki temu zanieczyszczenia lipofilowe o niewielkich rozmiarach są łatwiej wchłaniane do głębokich warstwach skóry. Generuje to logicznie nierównowagę objawiającą się zaczerwienieniem, odwodnieniem i egzemą, ale także zjawiskami hiperpigmentacji.

 

 

 

Poprzez zmianę płaszcza hydrolipidowego, zanieczyszczenia wpływają na funkcję bariery ochronnej naskórka. Jego spadek prowadzi do powolnej odnowy komórek, zwiększa się wrażliwość i reaktywność skóry. Rzeczywiście, zanieczyszczenia wywołują stres oksydacyjny i stan zapalny poprzez stymulację syntezy prozapalnych cytokin, powodując uczucie dyskomfortu (mrowienie, zaczerwienienie, ciepło, suchość).  Z tego powodu liczba wrażliwych skór jest ważniejsza w krajach uprzemysłowionych. Ponadto narażenie na zanieczyszczenia może również powodować rozszerzenie ujścia pęcherzyka, zwiększając produkcję sebum. Skóra wtedy wydaje się błyszcząca na powierzchni i dogłębnie ulega odwodnieniu. Należy również zauważyć, że niektóre zanieczyszczenia w połączeniu z promieniami UV mogą utleniać skwalen, lipid wytwarzany przez gruczoły łojowe. Utlenianie sebum prowadzi do syntezy komedogennych cząsteczek i swoistych cytokin, które mogą powodować stany zapalne trądziku.

 

                   

 

 

 

Jeśli zanieczyszczenie powoduje niedoskonałości i nadwrażliwość, to przede wszystkim powoduje przedwczesne starzenie się skóry, zwiększając produkcję wolnych rodników, które uszkadzają komórki i powodują niszczenie włókien kolagenowych i elastynowych. Kiedy skóra styka się z zanieczyszczeniami, zachodzi kaskada oksydacyjna. Kolagen jest degradowany przez kolagenazy; elastyna przez elastazy i te różne zmiany logicznie zwiększają widoczność zmarszczek. W wyniku codziennych ataków zanieczyszczeń komórki aktywują swój system obronny i „wypalają się” w tej walce, co skutkuje niedoborami witamin E i C, które są głównymi przeciwutleniaczami skóry. Produkcja endogennych przeciwutleniaczy (takich jak superoksydysmutaza, katalaza czy glutation) jest również zagrożona, ponieważ metale ciężkie zawarte w zanieczyszczeniach ograniczają ich syntezę. Lepiej wtedy rozumiemy, dlaczego pilna jest reakcja.

 

 

 

 

 

PUR OXYGEN, PRAWDZIWE ODDYCHANIE DLA SKÓRY „UDUSZONEJ”

 

 

 

Wszyscy wiemy, że linia przeciw zanieczyszczeniom jest zawsze delikatnym ćwiczeniem dla marki kosmetycznej. Czy musimy działać z wyprzedzeniem i koncentrować się na zapobieganiu, zapewniając skórze „tarczę”, która zmniejszy narażenie na cząsteczki? A może raczej działając w sposób leczniczy i pomagając skórze optymalnie naprawić wiele zmian spowodowanych wieloma zanieczyszczeniami?

 

Dla marki ERICSON LABORATOIRE nie ma mowy o kompromisie.

 

Wysokie wymagania oraz ogromna wiedza naukowa wykorzystywana w procesach powstawania nowych linii kosmetyków, zaowocowały powstaniem nowej gamy produktów - PUR OXYGENE.

 

Zabieg ten stanowi globalną odpowiedź pozwalającą skórze mieszkańców miast na skuteczną obronę przed licznymi agresjami nieodłącznie związanymi z naszym współczesnym życiem. W tym celu marka wybrała dwie innowacyjne aktywne „osłony”, które zapewniają ochronę przed różnego rodzaju atakami środowiskowymi, jednocześnie pomagając skórze ożywić jej mechanizmy samoobrony.

 

 

 

NIEZBĘDNY SKŁADNIK AKTYWNY – LIGNACELL

 

 

 

LIGNACELL to biotechnologiczny składnik aktywny pozyskiwany z Schisandra Chinensis, dzikiej liany używanej w tradycyjnej medycynie chińskiej. Szczególnie bogaty w lignany, cząsteczki znane ze swoich silnych naturalnych właściwości przeciwutleniających, a także adaptogennego charakteru przeciwko agresji środowiskowej, LIGNACELL pozwala zmniejszyć reakcje zapalne skóry, wzmocnić barierę naskórkową i zachować integralność skóry właściwej, zapobiegając niszczeniu elastyny ​​i włókna kolagenowe. Zwiększa mikrokrążenie skórne oraz dotlenienie komórek, co może w pełni wypełnić ich rolę i zapewnić lepszą dynamikę skóry. Jego skuteczność została zbadana in vitro na modelach 3D skóry  wystawionych na działanie zanieczyszczeń w celu wykazania jej zdolności do przywracania fizjologicznej równowagi skóry, a następnie przetestowana na miejscu na ochotnikach którzy są narażeni co najmniej 4 godziny dziennie na zanieczyszczenia. Badanie przeprowadzone jednocześnie w Lyonie (trzecie najbardziej zanieczyszczone miasto we Francji) oraz w Chengdu, chińskim mieście liczącym około 20 milionów mieszkańców, wykazało skuteczność LIGNACELL.

 

 

 

NIEZBĘDNY SKŁADNIK AKTYWNY - LIGHT’ENSIS

 

 

 

Dermatolodzy wyjaśniają: 80% starzenia się skóry wiąże się z zanieczyszczeniami związanymi z ekspozycją na słońce, które zwiększa rozwój czynników zanieczyszczających i wywołuje zmiany chromosomowe, które przyspieszają degenerację komórek. Nie wspominając o niebieskim świetle wielu ekranów, z którymi codziennie mamy do czynienia, co również znacznie zwiększa stres oksydacyjny. Firma ERICSON LABORATOIRE zdecydowała się polegać na konkretnym składniku aktywnym do zwalczania szkodliwych skutków tego fotozanieczyszczenia: LIGHT’ENSIS, otrzymywanym w drodze biotechnologii z ekstraktu Cistus Monpeliensis. Roślina ta, bogata we flawonoidy, jest szczególnie skuteczna w ochronie przed promieniami UV, zanieczyszczeniami i niebieskim światłem.

 

W ten sposób LIGHT’ENSIS pomaga chronić keratynocyty przed cytotoksycznością zapalną, chronić DNA przed promieniami UVB w celu naprawy uszkodzeń wywołanych skumulowanymi codziennymi agresjami fotograficznymi i zmniejsza stres oksydacyjny. Krótko mówiąc, faworyzuje globalne działanie w funkcji resetowania na poziomie metabolizmu komórkowego. Dzięki temu spłyca się delikatność i zmarszczki, wygładza mikrorelief skóry, a skóra odzyskuje jędrność i jędrność.

 

 

 

Dzięki innowacyjnej synergii rygorystycznie dobranych składników aktywnych PUR OXYGENE zapewnia kompleksową ochronę przed różnego rodzaju atakami środowiskowymi, jednocześnie pomagając skórze rozwinąć sprężystość i odporność na stres oksydacyjny. Umożliwiając lepszą ochronę bariery skóry, znaczną poprawę oddychania komórek i zmniejszoną absorpcję środowiskowych przyspieszaczy starzenia, zabieg PURE OXYGENE zapewnia ochronę przed fotozanieczyszczeniami i zanieczyszczeniami powodującymi starzenie się skóry.

 

 

 

ZAPRASZAMY KLIENTÓW DETALICZNYCH NA KUPKOSMETYK.PL

ORAZ

KLIENTÓW PROFESIONALNYCH NA KUPKOSMETYK.PRO

 

 

 

Artcaze LogoNeurino Logo